X Kapat

Yarışma

MAKSDER’den Birliktelik Yemeği

MAKSDER Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği, dernek faaliyetlerini üyeleri ile paylaşmak ve sektörün birlik ve beraberliğini pekiştirmek için, 2015 Intermob Fuarı nedeniyle bir yemek organizasyonuna imza attı. Geniş katılımın olduğu MAKSDER Birliktelik Yemeği, 13 Ekim günü saat 20.00’de Euro Plaza Oteli’nde düzenlendi.
… MAKSDER yönetim kurulunun ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyona MAKSDER üyelerinin yanı sıra, MOSFED (Mobilya Sanayicileri ve İşadamları Dernekleri Federasyonu), OMSİAD, MOBSAD, MOBDER, MUDER, KAYMOS, İMOS, ANSİMOD ve AİMSAD derneklerinden üst düzeyde katılım oldu. Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Tever, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı Rıdvan Mertöz, MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Erdoğan, MODOKO Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Bilinmez, SİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kocabaş, TÜYAP İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Mirgün ve Reed TÜYAP Genel Müdürü Ali Muharremoğlu da MAKSDER Birliktelik Yemeği’nde hazır bulundu.
… Gece, MAKSDER Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Çınar’ın misafirlere hitabıyla başladı. Konuşmasında, MAKSDER’in Türk mobilya aksesuar ürünleri ve markalarının iyileştirilmesi ve kalite standartlarının yükseltilmesi, sektörde birlik ve beraberliğin her anlamda sağlanması adına önemli çalışmalar yaptığını belirten Çınar, bu doğrultuda ürün ve tasarımların dünyaya açılması ve uluslararası platformlarda gün geçtikçe daha çok değer görmesinin gurur verici olduğunun altını çizdi. Çınar konuşmasına şöyle devam etti: “Bu yolda hepimize önemli görevler düştüğünü de bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Sektörde ülkemizi kalkındıran üretici güçler olarak hem daha da ileri düzeyde bilinç sahibi olmak hem de kullanıcılara doğru ve güvenilir ürünler sağlamak her şeyden önemli. Mobilya aksesuar üreticileri olarak bizler de kendi içimizde birlik ve beraberliğin sürdürülebilir olması yönünde çalışmalar yapmalıyız. Sektörümüzün ekonomi ve tasarım alanında gelişmesi, hepimizin bu vizyona sahip olmasıyla sağlanabilir.”
… MAKSDER Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Çınar’ın konuşmasının ardından MAKSDER’i ve derneğin faaliyetlerini içeren bir tanıtım filmi misafirlere izletildi. 
Tanıtım filmi sonrasında sektörün çatı örgütü olan MOSFED’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Ata, federasyonun faaliyetleri ve Ocak ayında düzenlenecek olan 12. İMOB fuarı hakkında bir konuşma yaptı.
… Bu konuşma sonrasında, MAKSDER Yönetim Kurulu Üyeleri, “MAKSDER Birliktelik Yemeğine sponsor olarak katkıda bulunan, Aydın Plastik, Güvenal Kalıp Ekipmanları, Ekin Makina ve Ekol Çelik firmalarına teşekkür plaketlerini takdim ettiler.
İsmail Atalı Orkestrası’nın müzikleri ile devam eden gece, Kubilay Tuncer’in, misafirlerin de eşlik ettiği eğlenceli ve interaktif sihir şovuyla sona erdi.