X Kapat

Yarışma

11. Ulusal Maksder Tasarım Yarışması için Seçici Kurul Toplandı !

MAKSDER’in bu yıl 11’incisini düzenlediği Ulusal Mobilya Aksesuar Ürünleri Tasarım Yarışması’nın Seçici Kurulu, başvuru yapan genç tasarımcıların eserlerini değerlendirmek üzere TÜYAP Heybeliada Salonu’nda bir araya geldi.

MAKSDER tarafından her yıl sektördeki ilerlemeyi teşvik etmek, uluslararası pazarlarda rekabet edebilecek ürünlerin gelişmesine zemin hazırlamak, tasarımın sektör içindeki önemini vurgulamak, bu alanda başarı gösteren genç tasarımcıları özendirmek ve ödüllendirmek, bu genç ve başarılı tasarımcıları sektördeki tasarım işvereni firmalara tanıtmak ve verimli iş birlikleri oluşmasına zemin hazırlamak amacı ile düzenlenen MAKSDER Tasarım Yarışması, 11’inci yılını kutluyor.

Yarışmaya Türkiye’deki üniversitelerin dört yıllık Mimarlık, İç Mimarlık, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümleri ile mobilya tasarımı ve/veya üretimi ile ilgili bölümlerinde öğrenim görmekte olan kayıtlı tüm lisans öğrencileri başvurabiliyor. 11. Ulusal Mobilya Aksesuar Ürünleri Tasarım Yarışması, iki ayrı kategoride ödül veriyor.

Çamaşır Odası Organizasyonu Kategorisi’nde her evde gerçekleşen çamaşır yıkama, kurutma ve ütüleme faaliyetleri ile ilgili katılımcının tespit edeceği sorun ve/veya ihtiyaçların mobilya aksesuarı çerçevesinde yenilikçi bir yaklaşımla çözümlenmesi bekleniyor.

Giysi/Giyinme Odası Dolabı Organizasyonu Kategorisi’nde ise kıyafetlerin mevsim dışı dönemlerde depolanması ve/ veya korunması ile ilgili katılımcının tespit edeceği sorun ve/veya ihtiyaçların mobilya aksesuarı bağlamında yine inovatif bir yaklaşım hedefleniyor.